Bezpieczeństwo przedsiębiorcy w sieci #2. Jak ukryć listę znajomych na Facebooku

Tyle się mówi o znajomościach, tyle się mówi o nawiązywaniu nowych relacji w biznesie, jakie to ważne, istotne dla pozyskania nowych informacji, które mogą być kluczowe dla naszego biznesu oraz inwestycji. Przedsiębiorca lub inwestor to jednak zasadniczo człowiek jak każdy inny i zapewne często tak samo podatny na pokusy zbytniego eksponowania się w sieciach społecznościowych oraz nawiązywania tam kontaktów. Kontakty w biznesie to rzecz cenna i należy je chronić.

Dziś podpowiem jak wyłączyć podgląd listy naszych znajomych na Facebooku dla osób postronnych. Uważam, że ta, jakże istotna i prywatna informacja nie powinna być dostępna dla szerokiego ogółu.

Rozmawiając o tym z kolegami okazało się, że to nie takie proste. Przed wyświetlaniem naszej listy znajomych przez obce osoby nie chroni nawet utajnienie naszego „walla” na FB.

Sposoby podane w internecie nie zawsze są aktualne, ponieważ FB lubi co jakiś czas dyskretnie i gruntownie przebudować sekcję ustawień. Pytanie po co… Zatem do dzieła.

Lista_znajomych1Wchodzimy obecnie nie w ustawienia konta , ale bezpośrednio na naszą listę znajomych. Zobacz na zrzucie ekranu – klikamy ikonkę z „ołówkiem”.

lista_znajomych_2Tam wybieramy ustawienia prywatności, następnie zmieniamy je tak jak widać na kolejnym zrzucie ekranu,

lista_znajomych_3Od jakiegoś czasu piszę o tym, że naszą obecność w internecie warto kontrolować. Wszechobecna inwigilacja i podgląd naszej aktywności to nie żart. Nie mówię tutaj o zachowaniu jakiejś wielkiej tajemnicy lub „dziwnych” interesach. Konkurencja, wszelkiej maści przedstawiciele i namolni agenci, czy po prostu wścibskie otoczenie, zawistne i tradycyjnie niechętne inwestorowi-przedsiębiorcy-prywaciarzowi nie musi wiedzieć o nas wszystkiego…

P.S. Zainteresował Cię ten wpis? Cieszę się – podróż po tematyce bezpieczeństwa, komfortu oraz prywatności w internecie dopiero się tutaj zaczyna. Śledź mojego bloga – zaglądnij także na poprzedni wpis.

Bezpieczeństwo przedsiębiorcy w sieci. Wyszukiwarka

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.