Blog jako biznes? Dziś krytycznie o tej koncepcji. MP3

Do nagrania tej audycji zainspirowały mnie długie rozmowy z Kolegami dotyczącymi koncepcji założenia bloga jako biznesu, ale także artykuł w jednym z pism kolorowych polecających osobie bez pracy czy absolwentowi na starcie “blog jako interes”.

Taka koncepcja jest obecnie czystym nonsensem, polecanie w roku 2016 blogowania osobie bez pracy i/lub z ograniczonym środkami finansowymi jest o ile nie lekkim nadużyciem ze strony dziennikarza/publicysty, to wydaje się po prostu paplaniem bez składu i znajomości realiów, aby tylko “odrobić wierszówkę”.

O ile moje niektóre, starsze audycje były optymistyczne odnośnie blogowania, to dzisiejsza, na którą wpłynęły realia niemal całej połowy roku 2016 na blogosferze, powinna studzić zamiary osób z chrapką na “popularnego bloga”.

Popyt i podaż? Opłacalność programów reklamowych? Rozmowy z działami marketingu firm?

Czy w ogóle rozpoczynając blogowanie teraz można na tym skorzystać?

Zapraszam do wysłuchania.

Plik bezpośrednio: http://zarabianiepieniedzy.eu/wp-content/uploads/2016/04/BlogBiznes.mp3

Jedna myśl w temacie “Blog jako biznes? Dziś krytycznie o tej koncepcji. MP3”

  1. Osobiście wpadłem na trochę inny sposób wykorzystania bloga do zarobków. Interesuję się mechaniką i projektowaniem w programach inżynierskich. Kilka razy w tygodniu staram się rozwiązać jakieś zadanko ,albo zaprojektować w 3d jakąś część. Pomyślałem, że skoro i tak rozwiązuje/projektuje te rzeczy to można się nimi podzielić na blogu. Dodatkowo zamieścić na blogu zakładkę korepetycje/usługi projektowe, jeśli ktoś ma problem z jakimiś zagadnieniami lub modelowaniem części to ja to z chęcią zrobię lub wytłumaczę jak zrobić za odpowiednią sumę. Moje wpisy na blogu są wtedy moją wizytówką, że siedzę w temacie i potrafię pomóc. Dodatkowo robię to co lubię.

    Z blogiem niedawno wystartowałem, więc nie jestem w stanie ocenić jego rentowności.

    pozdrawiam Marek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.