Czy praca w niedzielę ma sens? Własny biznes. MP3

Jednym z gorących tematów przewijających się ostatnio na moim “wallu” facebookowym jest temat zakazu pracy (a konkretnie handlu) w niedzielę. Jest to temat dość polityczny, światopoglądowy, antagonizujący Czytelników i tym samym dość grząski dla blogera, zatem chociażby z tych powodów nie będę go tutaj roztrząsał.

Powiem dziś natomiast o tym, z własnej praktyki, jak praca w niedzielę wygląda w małej firmie, jednostce która nie jest ani firmą gastronomiczną, cateringową, turystyczną, hotelarską, ani inną, która opiera swój plan działania właśnie na obsłudze imprezowych, weekendowych, czy wakacyjnych klientów.

Czy praca w niedzielę jest szansą na dodatkowe profity finansowe i wizerunkowe dla Twojej firmy, z uwagi na to że poświęciłeś/aś się i obsłużyłeś/aś klienta w dniu zwyczajowo wolnym od pracy, czy wręcz przeciwnie? Jak wygląda opinia osoby, z kilkunastoletnim doświadczeniem w biznesie MŚP, czyli autora tego wpisu?

Dowiesz się o tym w nagraniu, bezpośrednio:

Plik do pobrania: http://zarabianiepieniedzy.eu/wp-content/uploads/2016/05/PracaWNiedziele.mp3

 

3 myśli w temacie “Czy praca w niedzielę ma sens? Własny biznes. MP3”

  1. Ja myślę, że to zależy co się robi, ile czasu to wymaga i jak bardzo się człowiek lenił przez pozostałe dni tygodnia 🙂
    A co do zakazu handlu w niedziele, to mógłby on obniżyć nam PKB. Myślę, że polskiej gospodarki jeszcze nie stać na taki zakaz, choć mam nadzieję, że to się jak najszybciej zmieni.

  2. Uważam, że niedziela powinna być dniem wyłącznie przeznacoznym na odpoczynek. Nie można siedem dni w tygodniu wyłącznie pracować. Dla psychiki jest to zabójstwo, ponieważ nasza praca będzie mało wydajna prze kolejne dni jeśli nawet jednego penego dnia nie będziemy mieli na odpoczynek. Największa pułapka dla tego odpoczynku to własny biznes, który polega na ciągłej pracy, nie ma tutaj mowy o unormowanym cyklu pracy. Dlatego nie ma też tu mowy o stałej porze na odpoczynek.

  3. Ja ze względu na charakter mojej pracy często pracuję w Niedzielę i jak najbardziej nie jest to dobre owszem są dni wolne w tyg ale jest pewien problem patrząc z perspektywy młodego człowieka jednak większość ludzi pracuje w tyg a w Wekkend ma wolne a ja na odwrót cierpią na tym relację znajomych zostało mało z płcią przeciwną też za bardzo nie wychodzi bo jednak kobiety też najczęściej mają zajęcia studia lub praca w tygodniu a wekkend wolny ,dodatkowe zajęcia leżą chciałem nauczyć się strzelać byłem kilka razy na strzelnicy ale nic z tego to stowarzyszenie ma spotkania tylko w Niedziele i lipa .Z perspektywy młodego człowieka jest to złe. Dlatego decyzję już podjąłem że tak czy siak będę zmieniał zajęcie na dniach będę teraz omawiał nowe warunki finansowe jeżeli nie zostaną spełnione rezygnuję natychmiast jeśli zostaną to pociągnę jeszcze trochę ale docelowo i tak zmienię zajęcie na bardziej stabilne .Pozdrawiam dodam jeszcze że Niedzielna nie powinna być też dniem zmarnowanym wyjazd choćby do Szklarskiej Poręby jak najbardziej wskazany .Tak jak już kiedyś wspominałeś pamiętam to było chyba pierwsze twoje nagranie jakie odsłuchałem podróże dalekie i bliskie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.