Czy wydawca powinien blokować Czytelników z wtyczką AdBlock? Nie – to nonsens! MP3

W dzisiejszym nagraniu, które zainteresuje przede wszystkim osoby chcące zarabiać na stronach w internecie, odnoszę się do coraz popularniejszego w Polsce „blokowania” i „odstraszania” Czytelników używających wtyczki blokującej reklamy, czyli AdBlock.

  • Czy powinniśmy mieć swobodę oglądania lub nieoglądania reklam?
  • Czy AdBlockowicze na naszych stronach rzeczywiście powodują spadek dochodów wydawcy?
  • Jeśli tak, to ile tracisz jako właściciel strony na użytkowniku z AdBlockiem?
  • Jak można zarobić na użytkownikach stosujących blokady naszych reklam i jaką politykę wobec AdBlockowiczów warto stosować?

Zapraszam do wysłuchania.

gory_odw

6 myśli w temacie “Czy wydawca powinien blokować Czytelników z wtyczką AdBlock? Nie – to nonsens! MP3”

  1. To, co napiszę, pewnie Ci się nie spodoba. Od dobrych kilku lat mam non-stop włączoną blokadę AdBlock i nie mam z tego tytuły wyrzutów sumienia… może dlatego, że mam po prostu alergię na reklamy i daleko mi do typowego polskiego konsumenta, a bliżej do minimalisty.

    … tylko raz spotkałam się z blokadą ze strony wydawcy strony WWW. Na pewnym portalu motoryzacyjnym, na którym dostępne są opinie o samochodach i średnie (realne) spalanie itp. Nie wiem, może odwiedzam zbyt mało stron WWW, żeby taką hipotezą rzucać, ale wydaje mi się, że blokowanie użytkowników AdBlock jest marginalne w Polsce.

    1. wtyczki anty-AdBlock przynajmniej ja spotykam akurat często, może to kwestia typu stron na jakie zaglądam (IT, specjalistyczne)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.