Dbanie o formę fizyczną jako inwestycja. MP3

W dzisiejszym nagraniu MP3, które wykonałem na treningu podejmę temat pt. „Dbanie o formę fizyczną jako inwestycja”. Temat kierowany jest przede wszystkim do przedsiębiorców oraz osób na stanowiskach kierowniczych od brygadzisty w górę.

Wszystko, co mówię jest wynikiem moich własnych doświadczeń w firmie (jak z resztą zazwyczaj na tym blogu).

Nagranie jest robione w plenerze stąd wybaczcie mi gorszą jakość nagrania (np. szum wiatru + zadyszka przy wysiłku treningowym).

Zapraszam do przesłuchania na playerze:

Bezpośrednio w pliku: http://zarabianiepieniedzy.eu/wp-content/uploads/2016/08/TreningJakoInwestycja.mp3

Zapraszam do komentowania!

9 myśli w temacie “Dbanie o formę fizyczną jako inwestycja. MP3”

 1. Chciałbym dodać, że dbanie o formę fizyczną nie musi być „obok”. Ja np. mam alergię na bieganie, szczególnie jak widzę „wyposażonych” za grube tysiące złotych biegaczy katujących kolana po miejskich chodnikach. A tak naprawdę dla 99% ludzi którzy postanowili się więcej ruszać, wystarczy spacer byle regularny.

  Ja np. po powrocie do pracy zrezygnować z regularnej komunikacji miejskiej. Kiedyś argumentowałem jeżdżenie autobusem jako czas na lekturę ale ostatnio składam się do poglądu, że lepiej ten czas zainwestować w ruch przy moim trybie pracy.

  Mam do niej ok. 6-7 km czyli godzinę szybkiego spaceru. Tak, pozornie jest to „stracona” godzina, ale moim zdaniem jest to zyskana godzina. Spokojny spacer po pracy (rano można pojechać autobusem jak ktoś się spieszy) doskonale „resetuje” umysł.

  Myślę też nad rowerową alternatywą, bo chciałbym maksymalnie uniezależnić się od ZbiorKomu, co w przypadku PEKi daje w moim przypadku ponad 1000 złoty oszczędności rocznie (a to już niezły rower).

  1. Moje treningi to raczej bardzo intensywne marsze, no może marszobiegi, ale nie jogging. Mój sprzęt do biegania? Wystarczą proste buty do chodu/biegania z odpowiednią podeszwą z sieci sportowej. Po sezonie takie buty widziałem nawet za 50 zł.

   Czy w przypadku roweru, czy joggingu/marszów nigdy nie byłem „markowym przebierańcem”. Chodziło mi zawsze o wysiłek, nie o lansowanie się na deptaku.

 2. Jak najbardziej jest to bardzo ważny element najważniejsza jest systematyczność ja staram się być na siłowni minimum raz w tygodniu oprócz tego dość dużo jeżdżę rowerem to wchodzi w krew i po jakimś czasie staje się to czymś naturalnym najgorsze są przestoje już miesiąc przestoju powoduje rozleniwienie i pogorszenie nastroju aktywność fizyczna przyczynia się do większej odporności psychicznej i do poprawy nastroju .Jeżeli komuś zależy typowo na redukcji tłuszczu to najlepsze jest łączenie treningu siłowego z areobowym kiedyś uważano że tylko aeroby powodują utratę tłuszczu ale obecnie już wiadomo że siłowy też w znacznym stopniu się do tego przyczynia.

 3. A jednym z najlepszych zakupów jakie poczyniłem 6 lat temu był rower kosztował 2 tyś zł i przez dobre 6 lat mogę przyjąć że jego serwis kosztował kolejne 2 tyś zajechałem 5 kompletów napędu wszystkie zębatki i łańcuch przez ten czas 3 komplety opon piaste i jeszcze sporo innych elementów ale robiłem rocznie przez pewien czas ok 4 do 6 tyś km .Więc te 4 tyś zł przez 6 lat daje na miesiąc 55 zł to naprawdę śmieszna kwota jak na urządzenie z którego naprawdę dużo korzystałem a nie liczę oszczędności na paliwie bo gdybym nie miał roweru to na pewno więcej bym jeździł autem tak więc rower naprawdę się opłaca i przy okazji spalamy balast w postaci zbędnego tłuszczu .Planuję zakup jeszcze jednego roweru tym razem bardziej pod szosę choć nie klasyczną szosówkę.

 4. Dokładnie rower ma jeszcze inne zalety jak zaliczyłeś jakąś kontuzję to bieganie niestety często odpada ale rower jak najbardziej jak się nie szaleje to kolana i ogólnie nogi są odciążone na rowerze więc śmigać można po lekkich kontuzjach delikatnie oczywiście.

 5. Warto też zastanowić się nad tym co jemy, bo to dla naszego zdrowia jest również bardzo ważne.

  Każdy kto mówi, że zdrowe odżywianie jest drogie to chyba nie wie, że 1 kg marchwi kosztuje 1,99 zł, a napój energetyczny za około 3,49 zł.

  Mniejsza cena, a jaki zupełnie inny rodzaj „inwestycji”.

 6. To bardzo ważne, aby dbać o swoją kondycję fizyczną oraz o zdrowe i regularne posiłki. To jest inwestycja także w swoją karierę zawodową. Ale ważne jest także, aby dbać o przestrzeganie przepisów BHP w pracy. Wiele osób bagatelizuje tę kwestię, ale to naprawdę istotne dla kręgosłupa, oczu i mózgu, aby np. robić sobie pięciominutowe przerwy od pracy przy komputerze. Dbajmy więc o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne nie tylko poza pracą, ale również w jej trakcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.