Futures Masters – relacja Karola Laskowskiego z konkursu

Czytelnikom „Zarabiania Pieniędzy” od paru lat wiadomo, że prowadzę także inne blogi finansowe, głównie w tematyce oszczędzania pieniędzy. Dzisiaj z powodów czysto technicznych publikuję relację Kolegi z konkursu Futures Masters tutaj. Karol Laskowski jest redaktorem Kwantyliona, którego adres znajdziecie juz na stałe w moim blogrollu. Dość publicystyki… lecimy z raportem…

7219659586_0640fac91c_z Następny tydzień konkursu Futures Masters za nami. Stopy zwrotu potrzebne do zajęcia pierwszych miejsc pozostają na podobnym poziomie co w poprzednich etapach.

Kurs FW40 utrzymuje się w kanale. Naruszył już opór w okolicach 3550 lecz wciąż brakuje potwierdzenia. Kluczowym wydaje się moment, w którym zatrzymała się cena w piątek. W razie wyraźnego wybicia widziałbym kontrakt na poziomie przynajmniej 3612.

grafika1FW20

Wigowy marazm trwa. Podejrzewam, że trend boczny może nie zakończyć się aż do końca konkursowej rywalizacji. Słabość widać zarówno po popytowej jak i podażowej stronie, więc w tej chwili naprawdę trudno prognozować, w którą stronę cena podąży.

grafika2FUSD

Najciekawiej kształtował się kurs dolara. Do analizy użyłem klasycznego wykresu USDPLN, który nieznacznie różni się od FUSD, ale jest z nim bezpośrednio skorelowany. Cena zachowała się klasycznie wybijając do góry a w następnych dniach spadając gwałtowanie w dół w okolice podwójnego dna z zeszłego tygodnia. Po czym lekko się odbiła i kontrakt zakończył tydzień na pierwszym oporze, który spotkał. Nawet piątkowe dane nie były w stanie rozruszać waluty.

grafika3Niestety, w tej edycji nie udało mi się wywalczyć przyzwoitego wyniku. W poniedziałek podjąłem błędną decyzję, co z automatu przekreśliło moje szanse na pierwsze trzy miejsca w konkursie. Skoncentrowałem się na inwestycjach na realnym rachunku, gdzie poszło mi nieco lepiej. Pozostały jeszcze dwie szanse na wywalczenie nagród, więc wszystkim wahającym się polecam rejestrację.

Jedna myśl w temacie “Futures Masters – relacja Karola Laskowskiego z konkursu”

  1. Teraz tyle na świecie się dzieje, dolar rośnie, frank podrósł, ale powoli spada. Grecja może wystąpić ze Strefy Euro. Wojna na Ukrainie, Państwo Islamskie. To nie są czasy na stabilizację na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.