Home office, czyli biuro w domu. MP3

Firma lub biuro w domu? Po co płacić czynsz za lokal, skoro można zacząć we własnym domu? To pytanie zadaje sobie wiele osób „na biznesowym starcie”.

Tydzień temu wspominałem o kwestiach marketingowych związanych z prowadzeniem biura, czy firmy w domu, dziś chciałbym powiedzieć nieco szerzej o plusach i minusach tego rozwiązania.

Rozmowę zaczynam od minusów i pokazania kilku sytuacji z życia freelancera prowadzącego biznes w domu. Czy znajomi i rodzina rozumieją, że potrzebujesz 100% koncentracji w pracy i czy respektują Twój wybór zawodowy? Czy rozumie to Twoja „Druga Połowa”?

stuu2222Jak ważne jest wejście w „fazę pracy” i koncentracja w pracy profesjonalisty? Jaka jest różnica między produktywnością osiąganą w domu, a tą osiąganą w biurze zewnętrznych? To i jeszcze kilka innych kwestii w dzisiejszej MPtrójce:

Zapraszam do wysłuchania nagrania!

Teraz także na YouTube:

7 myśli w temacie “Home office, czyli biuro w domu. MP3”

  1. Coraz bardziej podobają mi się twoje blogi zwłaszcza to co intuicyjnie wiedziałem od dawna że bez przemysłu ciężkiego i krajowej produkcji niema dobrobytu wg mnie na samych tylko usługach żaden kraj długo nie pociągnie .Ponoć struktura zatrudnienia w Polsce jest następująca rolnictwo 12 %,przemysł 27%, 61 usługi !! Jak dla mnie zdecydowanie za dużo usług. Ale wracając do tematu nagrania podoba mi się takie zdrowo- rozsądkowe podejście. Jak słusznie pokazałeś praca w domu ma pewne wady ale gdybym miał wybierać stanie kilka godzin w codziennych korkach to zdecydowanie postawiłbym na prace domową . Jeszcze jedno pytanko do ciebie co byś mi doradził w temacie nauki języka jak to pogodzić z pracą czy jest w ogóle realna szansa efektywnej nauki po pracy.Czy szkoła językowa jest dobra dla kogoś początkującego czy może lepiej przynajmniej na początku samemu popracować a dopiero później szkoła y jesteś ekspertem w tej dziedzinie więc myślę że coś sensownego byś doradził. Wiem że skakałem po różnych tematach ale dziękuję za cierpliwość pozdr

    1. Cieszę się, że Ci się podoba moja pisanina oraz MP3, w planach mam dołączenie do tego video. Leszno od Lubina nie daleko, więc ewentualnie zapraszam na spotkanie w pubie, albo coś w tym stylu, Od dawna planujemy jakieś blogowe spotkanie Czytelników.

      Co do języków obcych. Powiem szczerze. Najtańsza, najlepsza i najefektwniejsa metoda. Filmy, seriale, dokumenty. Osłuchiwanie się bez polskich napisów albo z napisami angielskimi. Do tego tzw. fiszki i nauka słownictwa. Po narzuceniu sobie progamu, np. przez 1 rok codziennie min 30-40 minut ulubionego serialu po angielsku (np. jakiś Vikings czy Spartacus) + fiszki, efekty będą lepsze niż wszelkie reklamowane w necie metody. Do tego dorzucić jakąkolwiek lokalną szkółke językową min 1 raz w tyg. Będziesz bardzo zadowolony,

  2. Niektórym potrzebne jest rozgraniczenie dom – praca. Sama do takich osób należę i chyba za wszelką cenę chciałabym jak najszybciej otworzyć biuro poza domem, gdybym prowadziła swój własny biznes. Aspekt przejścia w tryb koncentracji na właściwej pracy w domu, z mężem czy żoną za ścianą oglądającymi TV może być dla większości trudniejsze niż się wydaje. To trochę podobna sytuacja jak z siłownią – zmuszenie się do ćwiczeń w domu graniczy z cudem, ale kiedy udajemy się z całym ekwipunkiem na salę treningową to nagle jakby myślimy tylko o tym, że przyszliśmy ćwiczyć. W biurze natomiast jesteśmy po to, by pracować. Dom daje nam czasami za duży komfort psychiczny i rozleniwia. Jeżeli natomiast nie mamy z tym problemu to tak czy siak lepiej wygląda spotkanie biznesowe w biurze zewnętrznym aniżeli domowym. Wtedy druga strona na pewno odbiera nas poważniej.

  3. Takie rozwiązanie może się sprawdzić, gdy częściowo pracujemy w terenie. Na przykład biuro geodezyjne.
    No i jak napisał Refael osobne wejście. Dla mnie jako klienta nie byłoby komfortowe przechodzenie przez prywatny publiczny korytarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.