Kiedy w biznesie trzeba powiedzieć „do widzenia”?

Kończenie współpracy biznesowej, zawodowej, mówienie Good Bye swojemu dotychczasowemu pracodawcy (ale i pracownikowi) w Polsce często odbywa się w atmosferze wzajemnych pretensji i niezłej chryi.

Powiem dziś o tym jak to ogarnąć i uniknąć negatywnego podgrzewania atmosfery, eskalacji agresji i pyskówek… nie mówiąc o gorszych konsekwencjach na przyszłość.

Nie zawsze się uda załatwić sprawę idealnie… ale… o moich poglądach i autentycznych przygodach przy mówieniu „do widzenia” w biznesie dowiesz się w dzisiejszym nagraniu.

Dzisiejsze nagranie odbyłem w plenerze, na intensywnym spacerze, stąd nieco „inna” jakość i tempo wypowiedzi, ale przecież kiedyś muszę wstać i odejść od komputera… zgadza się?

Player:

Link bezpośredni:

www.zarabianiepieniedzy.eu/wp-content/uploads/2016/06/mowieniedowidzenia.mp3

 

3 myśli w temacie “Kiedy w biznesie trzeba powiedzieć „do widzenia”?”

  1. Temat jakby do mnie skierowany bo wszystko wskazuje na to że jednak będę kończył współprace w obecnej firmie dzisiaj dostałem jakieś właśnie obrażające sms próbujące wywrzeć jakaś presję .Staram się być kulturalny bez jakiś chamskich odzywek niestety ani finanse ani czas pracy ani organizacja pracy są nie do pogodzenia z życiem prywatnym dodam jeszcze że nawet obecnie nie mam podpisanej umowy .Więc nie długo będę szukał nowego zajęcia ale najpierw pożegnam się ze starym dzięki za fajny materiał.

    1. Tak, materiał powstał zarówno z myślą o naszych rozmowach o Twoim ew. końcu pracy, jak i po rozmowie z inną osobą „na żywo” będącej w okolicy podobnej sytuacji.

      Sam z uwagi na koniec sezonu finalizuje (część na zawsze) wiele kontaktów i tu trzeba zadbać – jeśli się da – o dobry klimat rozstania…. bo kto wie co będzie za rok, dwa… i z kim przyjdzie się znów spotkać 😉

      Temat na fali.

  2. Oczywiście nie wylewam tu jakiś swoich żali po prostu takie jest życie jedno się kończy drugie się zaczyna tak jak to ująłeś .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.