Psychologia: Niezadowolony klient – jak sobie z nim radzić. MP3

W dzisiejszym nagraniu rozmawiamy o niezadowolonym kliencie. Jak radzić sobie z sytuacją konfliktową w naszym biznesie? Czy uznać reklamację klienta, która ma wątpliwą zasadność. Kiedy opłaca się stracić w takim przypadku, aby zyskać lojalnego klienta, który de facto zostanie naszym „ambasadorem” w otoczeniu biznesowym.

5634567317_b4d5b61ff8_z

Zapraszam do wysłuchania nagrania.

Jeśli spodobało Ci się nagranie, koniecznie zostaw swój komentarz – to jedno z debiutanckich „wejść” dla bloga ZarabianiePieniedzy.eu

Na tym blogu mam ambicję wznieść się o poziom wyżej w porównaniu do stron, które koncentrują się na omawianiu bannerów i programów zarobkowych. Tutaj chcę także napisać nieco o pełnokrwistym biznesie i prawdziwych pieniądzach, Czy jesteś na to gotowy(a)?

2 myśli w temacie “Psychologia: Niezadowolony klient – jak sobie z nim radzić. MP3”

  1. Na co dzień nie oglądam telewizji. Niestety przy okazji świąt musnęłam trochę telewizyjnej ramówki, utwierdziłam się w przekonaniu, żeby tej telewizji dalej nie oglądać – z powodów, o których wspomniałeś.

    Jeszcze chodzi o niezadowolonych klientów, moim zdaniem możemy wyróżnić kilka typów. Najgorsi są ci niezadowoleni z natury. Robiąc zakupy w świeżootwartym sklepie kosmetycznym na R, usłyszałam całą wyliczankę negatywów z ust starszej pani, która przez 5-minut nawijała o tym, że jest bałagan w sklepie (bałaganu nie było IMO). Przykro mi było tego słuchać, a byłam tylko klientem.

    Jeśli chodzi o prowadzenie własnego biznesu, dobrze by było próbować działać wedle zasady win-win. Jak mówisz, czasem lepiej stracić na jednej transakcji, by potem zyskać. Mam wrażenie, że wielu świeżym biznesmenom brakuje pokory, a klientom podejścia „przecież to też jest człowiek, ma prawo do błędów”.

  2. Hmm…Ciekawy temat. Niezadowolony klient, któremu zadowolenia jako firma nie przywrócimy może zasiać niezły ferment w otoczeniu biznesowym, na którym nam zależy. Ciężko właściwie jednoznacznie stwierdzić czy nawet błahą reklamację przyjmować czy nie, bo trzeba rozpatrywać tutaj wszystkie możliwe konsekwencje takiej a nie innej decyzji. Czasami nie warto się szarpać i widząc klienta problematycznego nieraz lepiej jest jeszcze potrójnie go dopieścić. Z drugiej strony, w naszym biznesie jesteśmy osobami decydującymi i na pewno nie chcemy być stawiani pod ścianą ze strachu na złą opinię, która pójdzie w obieg ze zwykłej złośliwości. I bądź tu mądry!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.