Samochód przezornego przedsiębiorcy: assistance w podróży

Wyobraź sobie, że jedziesz na spotkanie biznesowe. Oprócz korków spotyka Cię awaria na drodze, z którą nie poradzisz sobie bez szybkiej interwencji. Co ze spotkaniem z klientem? Ubezpieczenie komunikacyjne assistance może uratować Cię z opresji w trasie, kiedy się spieszysz i ostatnia rzecz, na jaką masz ochotę, to niespodziewana awaria, uniemożliwiająca dotarcie na miejsce.

66% Polaków korzysta z holowania samochodu, a 25% z usprawnień auta na miejscu zdarzenia w przypadku korzystania z usług dodatkowych assistance – tak wynika z badań Europ Assistance Polska.

Chociaż nie można powiedzieć, że z dobrze wybranym ubezpieczeniem samochodowym assistance możesz podróżować z zamkniętymi oczami, assistance dla Twojego auta podwyższy komfort i bezpieczeństwo codziennej jazdy – zwłaszcza podróży na biznesowe spotkania!

Jak wybrać assistance dla samochodu?

Jeżeli mamy na oku najtańsze ubezpieczenie samochodu, warto zapytać towarzystwo ubezpieczeniowe o pakiet łączący ubezpieczenie OC, AC oraz Assistance. Dzięki takiej ofercie kompleksowe ubezpieczenie samochodu możemy zyskać taniej!

Przy wyborze ubezpieczenia assistance zwróć uwagę na to, czy ochrona finansowa ubezpieczyciela obejmuje zarówno po wypadku, awarii, jak i kradzieży, czy tylko w jednym wybranym zdarzeniu.

Wybór właściwego assistance wiąże się z dokładnym przeczytaniem OWU! Z tego dokumentu dowiesz się między innymi:

 • jakie limity Cię obowiązują (np. na jaką maksymalną odległość jest holowany samochód),
 • jakie są wyłączenia odpowiedzialności (sytuacje, w których towarzystwo ubezpieczeniowe nie odpowiada finansowo za szkody, np. spowodowane jazdą po alkoholu),

 • czy ochrona obejmuje też Twoje wyjazdy za granicę.

Wariant podstawowy czy rozszerzony ubezpieczenia assistance?

Przykładem może być Auto Assistance i Auto Assistance Plus dostępne w Link4. Wersja podstawowa, jak możemy przeczytać w „Poradniku – Auto Assistance”, klient otrzymuje między innymi:

 • holowanie auta z miejsca zdarzenia do miejsca wskazanego przez poszkodowanego (do 100 km),

 • dostarczenie paliwa,

 • pomoc w otwarciu auta w przypadku zgubienia kluczyków lub ich zniszczenia,

 • pomoc przy wymianie koła,

 • jedno dodatkowe wybrane świadczenie: samochód zastępczy, nocleg w hotelu w przypadku niemożności kontynuowania podróży, transport kierowcy i pasażerów do miejsca podróży lub zamieszkania.

Wariant rozszerzony zawiera wszystkie opcje wariantu podstawowego oraz dodatkowe świadczenia, między innymi:

 • opiekę nad dziećmi w czasie Twojej hospitalizacji po wypadku oraz zakwaterowanie bliskiej osoby w hotelu,

 • samochód zastępczy w razie awarii Twojego pojazdu (na 7 dni) lub po wypadku (na 14 dni),

 • pomoc w wymianie żarówek, w przypadku zatankowania niewłaściwego paliwa lub zamarznięcia paliwa

 • transport sanitarny ze szpitala do miejsca zamieszkania.

W wariancie rozszerzonym mogą zostać powiększone limity – na przykład holowanie może obejmować aż 300 km.

Po przeanalizowaniu OWU może się okazać, że bardziej opłacalny – za niedużą różnicą cenową – jest wariant rozszerzony, oferujący szerszą opiekę kierowcy i jego pasażerów w trasie.

Jeśli już nigdy więcej nie chcesz stresować się potencjalną awarią na drodze, zgubieniem kluczyków i innymi nieprzewidzianymi zdarzeniami w trasie, przemyśl, jak bardzo ubezpieczenie assistance mogłoby Ci ułatwić codzienność.

2 myśli w temacie “Samochód przezornego przedsiębiorcy: assistance w podróży”

 1. Czy się zdziwicie, jak powiem, że już w tym roku kalendarzowym zdarzyło mi się korzystać z assistance? Nic miłego, ale gdyby nie to ubezpieczenie i możliwość powrotu do domu… brr…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.