Strefa komfortu. MP3

Dziś powiem o zarabianiu pieniędzy w aspekcie przygotowania sobie bazy mentalnej, która umożliwi nam osiągnięcie sukcesu. Zarabianie pieniędzy może być łatwe, jeśli wyrobisz w sobie odpowiednie podejście. Sukces może się kryć tuż za rogiem – czy odważysz się tam zaglądnąć?

 • Jaka jest polska mentalność jeśli chodzi o sukces?
 • Jak wygląda nasza codzienna rutyna?
 • Czym różnią się ludzie osiągający sukces od przeciętnego zjadacza chleba?
 • Co mówią nasi znajomi i przyjaciele o naszym przyszłym biznesie?
 • Czy warto być upartym?
 • Ile z nowo rozpoczętych biznesów kończy się porażką?

Zapraszam do wysłuchania:

 

Pamiętaj o polubieniu mojej strony na FB lub śledzeniu RSS 😉

Zdjęcie-1383
Kierunek? ZarabianiePieniedzy.eu

…a może chciałbyś mnie śledzić w nowej sieci społecznościowej TSU, która płaci użytkownikom za aktywność?

4 myśli w temacie “Strefa komfortu. MP3”

 1. Czołem Remigiuszu, kope lat, nieźle zaskoczyłeś mnie tym blogiem, nagranie odsłuchane i pełna racja! Większość ludzi siedzi, plotkuje, narzeka na prywaciarza, ale nic poza tym. Trudno wyjść ze swojego ciepłego gniazdka i działać.

  1. Rutyna jest bezpieczna, przyjemna, ale niestety zwykle nic nam nie daje. Kiedy wszystcy idą w lewo, warto przystanąć i zastanowić się, czy aby nie lepiej spojrzeć w prawo.

   Ten temat jeszcze nie raz podejmę, to dopiero początek!

 2. Bardzo dobry podcast! Wszystko zaczyna się w głowie i trzeba mieć dużo samozaparcia, by nie dać się stłamsić tymi czarnymi scenariuszami pisanymi przez otaczających nas ludzi. Jeżeli o mnie chodzi, to nic nie motywuje mnie bardziej niż hasła „Ty nie dasz rady”. „Ja Wam jeszcze pokaże” zaprowadziło mnie naprawdę daleko w niektórych momentach życia. Zaczynając pod nauki matematyki w podstawówce 🙂

  Myślę, że bardzo ważne jest, by w swoim otoczeniu mieć ludzi, którzy prowadzą własne biznesy, którzy nie dość, że nie mają strat, to jeszcze potrafią mówić otwarcie o tym, co się im udaje i dlaczego im się udaje. Nawet jeśli takich ludzi musimy szukać na blogach czy na Facebooku.

  Patrząc po swoim otoczeniu, to większość dzisiejszych biznesów kilka lat temu było jeszcze projektem robionym po godzinach. Dużą estymą darzę ludzi, którzy wracając do domu, potrafią się jeszcze zmobilizować, by robić, coś na boku – wartościowego, dającego satysfakcję. Nawet nie chodzi mi tutaj o intratne projekty, ale też i pasje takie jak sport czy taniec. Łatwiej jest w końcu gnuśnieć przed telewizorem….

  Myślę, że wychodzenie poza swoją strefę komfortu jest umiejętnością, którą trzeba trenować i wzmacniać przez całe życie. Wiadomo, że z wiekiem skłonność do ryzyka maleje, a najgorsze, co może być to utknięcie na życiowej mieliźnie i udawanie, że wszystko jest dobrze ze strachu przed zmianą. Ostatnio wpadł mi w oczy dobry cytat – „czasem nie chodzi o tym, by zmieniło się na lepsze. Chodzi o to, by zmieniło się w ogóle”.

  Także Tobie, sobie i wszystkim czytającym ten blog dzisiaj – w ramach noworocznych życzeń – życzę odwagi do zmian, a przez to świadomego opuszczania własnej strefy komfortu.

 3. Super wpis! Jestem tego samego zdania. Trzeba mieć mentalność człowieka sukcesu, inaczej się go nie osiągnie – no chyba, że dostanie się go na tacy po rodzicach. Nasze przekonania i wnioski, do których sami dojdziemy w drodze po swoje są po prostu niepowtarzalne i żadne mantry ani wykłady motywacyjne nie zmienią niczyjego podejścia, dopóki dana osoba sama nie będzie na to gotowa. Warto jest jednak czerpać inspiracje z otoczenia ludzi z otwartymi umysłami i jak najwięcej w takowym przebywać. Samodyscyplina jest oczywiście niezwykle ważna, jednak bez głębokiej wiary w samego siebie i przekonania o tym, że sukces nam się należy poprzez to, co robimy w dążeniu do niego, daleko nie zajedziemy. Już będąc małym dzieckiem jesteśmy kształtowani na przywódcę albo podwładnego nawet o tym nie wiedząc, powielamy schemat wybierając pracę na etacie a nie szukając swojej drogi. Osiąganie sukcesów nie jest niemożliwe, wbrew opiniom wielu sceptycznie nastawionych ludzi. Kluczem może okazać się sama chęć zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.