Wizerunek w biznesie: home office i meandry autoprezentacji. MP3

Dzisiejsze nagranie podejmuje jakże popularny i ważny temat autoprezentacji i wizerunku w biznesie. Wiele osób z mojego otoczenia pomija ten temat, koncentrując się raczej na swojej pasji oraz „twardych” umiejętnościach zawodowych, tymczasem wiedza na temat technik kreowania wizerunku może stanowić czynnik typu „być albo nie być w biznesie”.

W nagraniu mówię o tym jak kiedyś wizerunkowo było traktowane moje home office i jak się zmieniła pozycja mojej firmy po wynajęciu biura zewnętrznego. Jak ważna jest autoprezentacja i co są gotowi zrobić ludzie z sektora MŚP, aby wyglądać lepiej. Mówię także o porządku w firmie…

ugyhome
Czy to aby na pewno profesjonalny wygląd biura?

Nagrania przedstawia rzeczy, które powinny być oczywistością dla każdej osoby z praktyką w jakimkolwiek biznesie i będzie cenne dla początkujących, jednak jeśli Ty jesteś osobą już doświadczoną i na pewnym profesjonalnym poziomie kompetencji, także możesz wysłuchać i dodać swoje trzy grosze w komentarzach:

Chcesz się dowiedzieć jak kupowałem komputer w pewnym poznańskim serwisie i jakie miałem wrażenia w temacie „kreowania wizerunku” właściciela tego biznesu?

Może sprobujesz odgadnąć co mi przeszkodziło pod koniec nagrywania tej MP3ki? Zapraszam!

2 myśli w temacie “Wizerunek w biznesie: home office i meandry autoprezentacji. MP3”

  1. kolejna Twoja mp3ka na dziś, ale dobrze było posłuchać

    dałeś mi właśnie tego kopa motywacyjnego by zabrać się za generalne porządki u mnie!

    Remigiusz, czekam na kolejne mp3ki

  2. Porządek w miejscu pracy niby niepozorny a ma tak wielki wpływ na klienta. Każdy powinien zmotywować się po tej audycji do generalnych porządków i wprowadzenia zmian w swoim biurze. Przede wszystkim powinno być funkcjonalne to wiadomo. Jednak jeżeli funkcjonalnością jest dla nas przetrzymywanie wszystkich firmowych papierów w wielkiej stercie na biurku to powinniśmy z niej jednak zrezygnować. Czyste i zorganizowane (chociażby tylko na pierwszy rzut oka) biuro wzbudzi swojego rodzaju zaufanie klienta. Home office też powinien spełniać jakieś podstawowe normy i niewielkim kosztem może wyglądać naprawdę profesjonalnie. Grunt to nie wybierać połowicznych rozwiązań i wprowadzić nieco samodyscypliny, jeśli nie jesteśmy z natury chodzącym organizerem 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.