Zarabianie na blogach – dobry wizerunek – MP3

Dziś prezentuję audycję, jedną z wielu stopniowo publikowanych tu audycji, która kierowana jest przede wszystkim do osób chcących zarabiać na blogowaniu. Jestem w pełni świadom, że dzisiejszy temat kieruję do dość wąskiego grona czytelników-bloggerów, jednak zapewne czytelnicy spoza branży wysłuchując tego co mam do powiedzenia znajdą pewne elementy wspólne jeśli chodzi o ich własny biznes i wizerunek. Zapraszam!

girls

 • Dlaczego wszyscy oczekujemy natychmiastowej gratyfikacji?
 • Przykład rozbuchanych potrzeb gratyfikacji z branży edukacyjnej.
 • Czy potrzeba szybkiej gratyfikacji wpływa na autora bloga?
 • Jaka jest różnica między mentalnością Polaka a człowieka z Zachodu?
 • Co powinien zrobić autor bloga w przypadku problemów i zniechęcenia? Jakich błędów uniknąć?
 • Czego od nas chcą czytelnicy?
 • Blog jako „dziennik okrętowy” czy jako element budowania wizerunku?
 • Co powinieneś/powinnaś zrobić jeśli zaliczasz blogerskiego doła?

Jeśli Cie to wszystko interesuje to koniecznie wysłuchaj powyższej audycji!

…i koniecznie napisz co o tym myślisz w komentarzu!

2 myśli w temacie “Zarabianie na blogach – dobry wizerunek – MP3”

 1. Nie mogę się zgodzić z tym, co powiedziałeś na samym końcu. Nie uważam, by czymś złym było przyznanie się przed czytelnikami do kryzysu. Bloger – też człowiek – i ma święte prawo, mieć gorsze chwile.

  Pamiętam jeszcze czasy, gdy dość mocno rozgraniczało się swoje życie „w realu” i „w sieci”. W sieci każdy mógł być, kim chciał, naiwnie wtedy wierzyliśmy w moc anonimowości. Dzisiaj ta granica się zaciera, nie zmienia się jedno, w Internecie pokazujemy to, co najlepsze i tylko to. Tworzymy sobie wirtualną utopię. Dlaczego? Przecież po przejrzeniu postów znajomych na Fb, można dojść do wniosku, że wszystkim wiedzie się super, tylko ja jestem jakąś niedorajdą życiową.

  Też nie lubię tego polskiego narzekania na wszystko i na wszystkich (choć sama je czasem uskuteczniam). Widzisz, dopóki wpisy w takim tonie na blogu pojawiają się sporadycznie, naprawdę nie wiem, dlaczego miałabym przestać go czytać. Kluczem jest tu zachowanie proporcji, np. jeden negatywny wpis na 10 (albo nawet na więcej).

 2. Pisanie bloga też musi iść w parze z pasją i determinacją. Jeżeli nasza aktywność napędzana jest tylko i wyłącznie chęcią zarobku – nie ma raczej co liczyć na sukces. Zgadzam się z tym, że w ostatnich latach szczególnie można zaobserwować wzmożoną niecierpliwość i chęć pójścia na łatwiznę przez większość społeczeństwa. Ciągle jesteśmy stymulowani przez reklamy i inne sztuczne zagrania dużych koncernów, przez co wydaje nam się, że przy najmniejszym wysiłku spodziewać możemy się kokosów. Czekamy na nagrodę za pracę zamiast skupić się na jej kontynuowaniu. I tak samo jest z prowadzeniem bloga. Czytelnik bardzo szybko zauważy brak zaangażowania ze strony osoby piszącej. Polska blogosfera faktycznie nie jest tą nadzwyczaj współczującą, dlatego kryzysy, które przeżywasz jako autor bloga nie spotkają się raczej z dobrą reakcją. Nie jest to może uskrzydlające, ale na pewno może zmotywować do spięcia się i robienia dalej tego, na czym się znamy i co koniec końców sprawia nam przyjemność. Życzę dalszych sukcesów Twojego bloga, bo naprawdę fajnie się czyta…i słucha!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.